Legyőzték az MTK-t a DVSC kézisei

A Debrecen 38-30-ra nyert az MTK vendégeként a női kézilabda NB I szombati játéknapján.

Vámos Míra és Océane Sercien-Ugolin hat-hat góllal, Catherine Gabriel 13 védéssel és egy találattal járult hozzá a sikerhez. A fővárosiaknál Anna Kekézovity kilenc alkalommal volt eredményes. A meccset azért kezdték az eredetileg tervezettnél két órával korábban, mert az árvízhelyzet miatt az újonc MOL Esztergom és a Vasas SC felcserélte az egymás elleni mérkőzésük pályaválasztói jogát, és az MTK is az angyalföldi Sterbinszky Amália Sportcsarnokban játssza hazai találkozóit.

Eredmény: MTK Budapest-DVSC Schaeffler 30-38 (10-18)

Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnok, 200 néző. V: Paska, Vastag.

MTK: Kubina – Andróczki 2 (2), Dakos, Lapos 3, Hadnagy, Ferenczy F. 2, ,Fekete B. Csere: Szőke, Christe (kapusok), Poczetnyik L. 2 Bató, BUJDOSÓ-GERHÁTH 5, KEKEZOVICS 9, Dávid-Azari 5 (4), Tóth M., Tóth A. 2. Edző: Vágó Attila
DVSC: GABRIEL 1 – TÖPFNER 5 (2), SERCIEN-UGOLIN 6, Füzi-Tóvizi, Szabó N. 4, Thorleifsdóttir 4, Petrus. Csere: Ryde (kapus), Jovovics 3, Haggerty 2,  Tóth N., Grosch 3, Hornyák Juhász 1, Dramac 3,  VÁMOS M. 6. Edző: Szilágyi Zoltán

Az eredmény alakulása. 8. perc: 0–3. 15. p.: 3–8. 22. p.: 7–13. 28. p.: 10–15. 35. p.: 13–23. 43. p.: 16–30. 51. p.: 22–35. 57. p.: 26–37. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 8/6, ill. 2/2

MESTERMÉRLEG
Vágó Attila: – Gratulálok a Debrecennek, már az első félidő elején eldőlt a találkozó, rossz megoldásokat választottunk, és az ellenfél extra kapusteljesítménye sem könnyítette meg a dolgunkat. Bató Lili sérülése pedig leforrázta a csapatot. Teljesen szokatlan felállásban kellett működnünk, de ehhez képest kozmetikáztunk az eredményen. Sokat kell dolgoznunk és változtatnunk a mentalitásunkon, két hét múlva pedig fontos meccs vár ránk.
Szilágyi Zoltán: – A legfontosabb ezen a meccsen a reakció volt a múlt heti vereségre. A védekezésünk nagyszerű volt, jó ritmussal, koncentráltan játszottunk, így már az első félidőben el tudtuk dönteni a mérkőzést. Annyi hiányérzetem van, hogy a tizenhárom gólos előnyről a végét kicsit elengedtük, de úgy érzem, sikerült bizonyítani, hogy a múlt heti inkább kisiklás volt, mint a csapat tudását tükröző eredmény.

Fotó: dvsckezilabda.hu