A Mondjunk nemet a szankciókra! elnevezésű országjáró sorozat rendezvénye Nyíradonyban

Nagy István már az iskolatejet is félti Brüsszeltől

Ország

Új költségvetési tervezete szerint Brüsszel csak akkor járul hozzá az iskolatej- és iskolagyümölcs-programhoz, ha Magyarország is beáll a genderpropagandát, a migrációt és a háborút támogató országok sorába – közölte az Agrárminisztérium (AM) keddi közleménye szerint Nagy István, aki ezt felháborítónak tartja, és kiemelte: “nem engedünk a zsarolásnak, számunkra a magyar gyermekek érdeke mindig az első”.

A tárcavezető szerint felháborító, elfogadhatatlan és az élelmezésbiztonságot veszélyeztető az Európai Bizottság új uniós költségvetési javaslata, amely az agrártámogatások pénzügyi forrásait is ezen jogállamisági feltételekhez kötné. Tehát Brüsszel ismét a biztonságos élelmiszer-ellátást és a magyarok kenyerét sodorná veszélybe a migráció, a gender, vagy a háború kérdésében fennálló véleménykülönbségek miatt – emelte ki.

Hangsúlyozta:

különösen bicskanyitogató, hogy ezen jogállamisági feltételeket az iskolagyümölcs- és iskolatejprogramokra is alkalmazni kellene. Ezzel Brüsszel a kisiskolásoknak egészséges élelmiszert, így a tejet és a gyümölcsöt biztosító program forrásait is a migránsok beengedéséhez és a genderideológia iskolákban történő terjesztéséhez kötné.

Ez felháborító, el a kezekkel a gyermekeinktől! Nem engedünk a zsarolásnak, számunkra a magyar gyermekek az elsők, és továbbra is nemet fogunk mondani a migrációra, a “genderre” és a háborúra – tette hozzá.

Brüsszelnek nem ez az első olyan intézkedése, amely az élelmezésbiztonságot veszélyezteti. A múlt héten látott napvilágot az Európai Bizottság uniós költségvetési tervezete, amely ukránbarát költségvetés. Az ugyanis az agrártámogatásokból venne el jelentős összeget, a gazdák pénzét pedig Ukrajnába vinnék. Emellett Brüsszel még szélesebbre tárja a kapukat az ukrán mezőgazdasági termékek EU-s behozatala előtt, amitől a magyar gazdák tönkremennének. Ezt tetézi az Európai Unió-Mercosur kereskedelmi megállapodás, amely azt akarja elérni, hogy Dél-Amerikából is bejöhessenek a mezőgazdasági termékek az EU-ba.

Brüsszelnek fel kell ébrednie a lázálomból, és az európai termelők érdekeit kellene képviselnie Ukrajna helyett. A magyar kormány minden eszközzel megvédi a magyar gazdák megélhetését és a mindennapi kenyerünket

– hangsúlyozta az agrártárca vezetője.