Török Gábor politikai elemző szerint, bár több közvélemény-kutatás is a Tisza Párt előnyét mutatja – vagy a Fidesz csökkenő fölényét –, a jelenlegi helyzet alapján még mindig nagyobb az esély arra, hogy 2026 áprilisában a Fidesz szűk többséggel megnyerje a választást.
Ezt a megállapítást a Facebook-oldalán tette közzé, hangsúlyozva, hogy nem végső jóslatról, hanem a mai ismereteink szerinti valószínűségről van szó.
Mint írja, „ez az előrejelzés […] nem arról szól, hogy ki nyeri meg a következő választást, hanem arról, hogy mit tudunk ma a helyzetről, és ez alapján mi látszik valószínűnek”. Szerinte a lényeget nem a végkövetkeztetés, hanem az azt megalapozó érvek adják.
Török értékelése szerint a Fideszt több dolog is gyengíti. Ilyen például az, hogy a legtöbb kutatóintézet – még a kormányközeli Nézőpont is – a Fidesz és a Tisza közötti különbség szűkülését mutatja. Az emberek körében is érezhető a változás iránti igény, és a gazdasági helyzet sem ígér jelentős javulást a választásokig, ami továbbra is kedvezőtlen közhangulatot jelenthet a kormány számára.
Ugyanakkor a kormánypártok oldalán jelentős előny, hogy a Fidesz tapasztalt, lojális jelöltekkel készül, miközben a Tisza még ismeretlen szereplőket állít majd, akikre komoly nyomás nehezedik. A Fidesz továbbra is élvezi a kampányhoz szükséges anyagi és intézményi fölényt, valamint képes az ideológiai tematizálásban is erőfölénybe kerülni – még ha Török megjegyzi is, hogy ez utóbbiban nem minden hatás egyértelmű: például nem elemzi a Pride betiltásának kísérletére adott erős társadalmi reakciókat vagy a külhoni magyarokat érintő kommunikációs hibákat.
Az elemző szerint a Tisza Párt jelenlegi előnye önmagában nem elegendő: a jövőben meg kell mutatniuk, hogy képesek kormányzásra, fel kell mutatniuk napirend-meghatározási képességet, és jelöltjeiknek is be kell bizonyítaniuk alkalmasságukat. Török szerint az esélyek csak akkor változhatnak érdemben, ha a Tisza előnye tartósan és behozhatatlanul megnő, vagy ha a párt a következő hónapokban meggyőzően teljesít a jelöltállításban, a szakpolitikai üzenetekben és az országos kampányban.
„Az erőforrásokban megmutatkozó brutális kormánypárti fölény, az ellenzéki párt jelentős kockázatot rejtő, egyelőre halogatott jelöltállítása és a kormányoldal még nem ismert, de nagy valószínűséggel hatékony és erőteljes kampánya miatt – anyagi ösztönzőkkel kiegészítve –, mindezeket mérlegelve egyelőre nagyobb a valószínűsége annak, hogy jövő áprilisban a Fidesz szűk többséggel megnyeri a választást” – írta.