Titráltak, kenőcsöt készítettek, illóolajokat elemeztek és kutatómunkát is végeztek azok a középiskolás diákok, akik részt vettek a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar I. Nyári Mentorprogramjában.
Az orvosi vagy gyógyszerész pályára készülő tanulók a kéthetes programon bepillanthattak a sejtlaboros munkába és a gyógyszerformulálási folyamatokkal is megismerkedhettek.
Első alkalommal szervezték meg a tudomány iránt érdeklődő középiskolás diákok számára, és azonnal nagy sikert aratott a Gyógyszerésztudományi Kar Nyári Mentorprogramja. A kéthetes táborban összesen tizenegy fiatal tehetség vett részt, főként debreceni intézményekből.
A Gyógyszerésztudományi Kar számára mindig is kiemelten fontos volt a középiskolás tehetségek tudományos támogatása, éppen ezért kapcsolódtunk be a Sántha Kálmán Szakkollégium programjainak szakmai támogatásába. Van olyan fiatal kollégám, aki szakkollégistaként látott bele a GYTK kutatásaiba és ma már végzett gyógyszerészként, fiatal kutatóként szervezi a nyári tudományos kutatásokat. Ez az év egy kicsit rendhagyó, mert a “sánthások” mellett egy alapítvány által mentorált diákok is részt vettek a kéthetes táborozáson
– tájékoztatta a hirek.unideb.hu-t a kar dékánja.
Bácskay Ildikó évek óta részt vesz a 21 Nő az Egészségügyért Alapítvány mentori munkájában, és idén négy kiváló középiskolás szakmai irányítását bízták rá. A tehetséges diákok orvosnak vagy gyógyszerésznek készülnek, de szeretnének mélyebb betekintést az élettudományokba is. A dékán a GYTK fiatal kollégáival együtt inspiráló gyakorlatokat szervezett, amelyek során a táborozók bepillantást kaptak a sejtlaboros munkába, a gyógyszerformulálási folyamatokba és leendő orvosként a gyógyszerforma fogalmával is megismerkedhettek.
A program zárásaként a diákok rövid előadásokban mutatták be a programban végzett kutatómunkájuk eredményét, élményeiket, tapasztalataikat. A tábor zárásaként pedig a mentorok egy kötetlen beszélgetésen búcsúztak el a középiskolásoktól azzal, hogy szeptembertől folytatják a közös munkát.