Barta Juditot, a Debreceni Egyetem egyetemi docensét, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosát választották a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT) belügyi alelnökévé a szakmai szervezet idei kongresszusán. A május 9-e és 12-e között megrendezett eseményen Csanádi Zoltán professzor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika igazgatója pedig a társaság egyik legrangosabb díját, a Zárday Imre emlékérmet vehette át.
Csanádi professzor 18 évig volt a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT) elnökségi tagja, három évig elnöke, jelenleg a tanácsadó testület tagja. Korábban már megkapta az MKT aranyérmét, a Zárday Imre emlékérmet pedig a társaság idei kongresszusán Balatonfüreden vehette át.
A Zárday Imre emlékérmet több évtizedes munkásságom, a hazai kardiológiáért és a Magyar Kardiológusok Társaságért végzett tevékenységem elismeréseként kaptam. Nagyon szerencsés vagyok, hogy a 90-es évek elején a szívgyógyászaton belül a ritmuszavarok kezelésével, szív-elektrofiziológiával kezdtem el foglalkozni. Ez a szakterület az elmúlt harmincöt évben hatalmas fejlődésen ment keresztül és én ennek a folyamatnak a kezdetektől a részese lehettem először Kanadában, majd Magyarországon. Hálás vagyok azért is, hogy klinikusként is és a tudományos munkában is sok kiváló kollégával dolgozhattam, dolgozhatok
– mondta el a hirek.unideb.hu-nak Csanádi Zoltán professzor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika igazgatója.
A díjátadót követő előadásában Csanádi Zoltán bemutatta, hogyan fejlődött a szív-elektrofiziológia az elmúlt három és fél évtizedben, milyen forradalmi újításokat vezettek be a katéteres ablációban, illetve milyen innovatív beültethető eszközöket, defibrillátorokat és pacemakereket alkalmaznak jelenleg a gyógyításban.
Az MKT idei kongresszusán tisztújítást is tartottak. Barta Juditot, a Debreceni Egyetem egyetemi docensét, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosát, az intervenciós labor vezetőjét választották meg a társaság belügyi alelnökének. Megbízatása három évre szól.
Megtisztelő, hogy a jövőben alelnökként segíthetem a társaság elnökének és főtitkárának munkáját. Azt szeretnénk elérni, hogy a magyar társadalom szív- és érrendszeri szempontból egy nagyon jól gondozott társadalom legyen. Ez a misszió a betegedukációval és a megelőzéssel kezdődik, de a diagnosztikán, a legkorszerűbb terápiákon keresztül a kutatásig mindent felölel. A megelőzésben nagyon fontos szerepe van az edukációnak. Tudatosítanunk kell az emberekben, hogy sokat tehetnek az egészségükért például azzal, ha nem dohányoznak, kerülik a túlzott alkoholfogyasztást, az inaktív életmódot és a stresszt, törekednek az egészséges táplálkozásra és a rendszeres testmozgásra. Erre hívjuk fel a figyelmet kampányainkkal, rendezvényeinkkel, mint például a Szívünk napja elnevezésű programmal
– emelte ki Barta Judit egyetemi docens, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosa.
Barta Judit miután megszerezte PhD diplomáját, 2010-ben kardiológiából szakvizsgázott. Szakterülete az intervenciós kardiológia és a szívelégtelenség. A szívkatéteres labor vezetőjeként az intervenciós team koordinálásán kívül fontos szerepe van a koszorúérbetegek elektív és akut ellátásában, az infarktusellátásban és a plakkmodifikációs eljárásokban. A folyamatos szakmai fejlődésre törekszik a még magasabb szintű betegellátás érdekében. Tevékenységét számos kitüntetéssel ismerték el, megkapta például a Pro Universitate Juventutis díjat és a Batthyány-Strattmann László-díjat, valamint a közelmúltban miniszteri elismerő oklevelet vehetett át, de számára az a legfontosabb, hogy a betegei kedvelik és bíznak benne, ami a sikeres gyógyításhoz elengedhetetlen.
– DE Sajtóközpont –