Időről időre napirendre került Debrecenben az utcai prostitúció kérdése. Az áprilisi közgyűlésen a DK-s Pákh Károly szegezte Papp Lászlónak a kérdést: lesz-e türelmi zóna a városban?
Pákh felszólalásában rámutatott, a türelmi zónák kérdésében nincs előrelépés. Mint mondta, teljesen érthető ez, mert nagyon nehéz téma, de 2025. van, és a gyerekeinek, ha ilyet látnak,
mit mondjon, mit csinálnak az utcán azok a nénik?
Papp László polgármester válaszában úgy fogalmazott, az egyik legsúlyosabb probléma, amikor valaki egy szakmai témát úgy használ politikai célokra, hogy annak valójában semmi köze nincs a politikához.
“Én értem a Demokratikus Koalíció álláspontját ebben az ügyben – már az ön elődje is folyamatosan támadta a rendőrségi beszámolókat. Szinte sosem volt egy jó szava sem a rendőrség munkájával kapcsolatban. Ez az álláspont teljesen politikai megközelítést tükröz.”
Papp szerint annak kéne inkább örülni, hogy a rendőrség létszáma, a közterületi jelenlét és a közbiztonság mértéke is javult – ha a 2010-es állapothoz hasonlítjuk, amikor “még az ön pártja volt kormányon”.
Kapcsolódó:
Bár Pákh Károly nem fogadta el a megyei rendőrkapitány beszámolóját, de Papp László szerint “szerencsére ebben az ülésteremben sokkal józanabb gondolkodású képviselők ülnek, akik véleményt fognak nyilvánítani a beszámolóról, és nincs kétségem afelől, hogy nagyon nagy többséggel fogja a közgyűlés elfogadni azt”. (Úgy is lett – a szerk.)
A polgármester emlékeztetett, az önkormányzatnak már jó ideje lehetősége van türelmi zónát kijelölni.
“Ön szerint mi történne, ha Debrecen városvezetése valóban kijelölne egy ilyen zónát, miközben a környező városok nem tennék ezt? Az történne, hogy Kelet-Magyarország teljes térségéből ideáramlana az érintett célcsoport. Éppen ezért mondom, hogy ennél józanabbul kell gondolkodnunk. Nem fogunk türelmi zónát kijelölni Debrecenben”
– szögezte le Papp László.
Hozzátette:
“sokkal inkább abba az irányba szeretnénk haladni, hogy támogatjuk a rendőrség munkáját. Az a célunk, hogy a közterületi problémás jelenlét eltűnjön, megszűnjön. Ezért telepítettünk kamerákat például a Kurta utca környékére is. Ezek a kamerák közvetlenül a rendőrségi központba továbbítják a képeket, és jól láthatóan nem örültek ennek az érintettek. A megnövekedett rendőrségi figyelem hatására gyakorlatilag eltűntek a problémás alakok a környékről.”
Papp László úgy tapasztalta, hogy a helyzet konszolidálódott.