A DE Természettudományi és Technológiai Karán (TTK) a 2024/2025-ös tanév első félévének végén BSc-képzésben nappali tagozaton 148-an, míg levelezőn 29-en feleltek meg a követelményeknek.
A TTK dékánja, Kun Ferenc köszöntőjében kiemelte: a kar hallgatójának lenni, annak követelményeit teljesíteni rangot jelent.
Szakjainkon nem csak elméleti tudást szeretnénk átadni, de gyakorlatorientált képzéseinkkel lehetőséget biztosítunk arra, hogy a hallgatóink olyan készségeket és kompetenciákat fejlesszenek ki, amelyekre a munkaadóknak leginkább szükségük van. Ehhez a kar kiterjedt kapcsolatrendszert hozott létre a régió nagyvállalataival és gyakorló szakembereket vontunk be az oktatásba, hogy minél jobban figyelembe vehessük a munkaerőpiac igényeit
– fogalmazott Kun Ferenc.
A kari vezető hangsúlyozta: a TTK mára a kutatás, a fejlesztés és az innováció egyik regionális központjává fejlődött, amely elkötelezett a minőségi szakemberképzés iránt.
Természettudományos és mérnökszakjainkon a minőségi tudást nemzetközi hírű kutatócsoportjaink garantálják, ahol elismert professzorok irányítása mellett hallgatóink is bekapcsolódnak a kutató-fejlesztő munkába. A színvonalas munkát kiválóan jelzi, hogy a kar öt szervezeti egysége kapta meg az MTA Kiváló Kutatóhely címet, és jelenleg a HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat tíz kutatócsoportja, valamint öt Lendület-, és két Élvonal kutatócsoport működik a TTK-n. A közelmúlt pályázatain ötmilliárd forintos összegben nyertek támogatást kutatóműhelyeink. Karunk képzési kínálatát az ipar és a tudomány fejlődését követve folyamatosan bővítjük
– szólt az ünneplőkhöz a dékán, majd hozzátette: büszkék arra is, hogy egyre több külföldi diák választja a TTK szakjait, jelenleg több mint ötven ország csaknem nyolcszáz diákja tanul az angol nyelvű képzéseken.
A hallgatói eskütételt és a diplomák átadását követően kitüntetéseket osztottak az ünnepségen.
A Hallgatói Önkormányzat Elnökének és Alelnökének Elismerő Oklevele kitüntetésben részesült Zalányi Dávid vegyészmérnök, a Tisza István Kollégiumi Bizottság tagja, Muhammad Umair Kamal Khan biológus, Sidra Hafez biomérnök, Arfute Bujupaj biomérnök, Abdreea Ranga vegyészmérnök és Mir Sheezan Shafi biológus.
Példamutató tanulmányi és közéleti munkájáért Dékáni Dicséretet és jutalmat kapott Bukta Balázs József vegyészmérnök, Elleh Emily Chioma villamosmérnök, valamint Ajayi Ayomide Olalekan villamosmérnök.
Felsőfokú tanulmányai idején a Hatvani István Szakkollégium tehetségműhelyének tagja volt és a szakkollégium képzési programjában vállalt kötelezettségeit kiváló eredménnyel teljesítette Katkó Viktor vegyészmérnök, illetve Bukta Balázs József vegyészmérnök.
Emellett elismerő oklevelet kaptak mindazon végzett hallgatók, akik részt vettek a Debreceni Egyetem Tehetséggondozó Programjában és annak követelményeit sikeresen teljesítették.
A Természettudományi és Technológiai Kar diplomaosztó ünnepsége az alábbi linken nézhető vissza.
– DE Sajtóközpont –