Úton – Bakos Szilvia és Bere János kiállítása a DEMKI-ben

Kultúra

November 4-én megnyílt Bakos Szilvia és Bere János Úton című kiállítása a DEMKI Ifjúsági Ház galériájában.

Hirdessen nálunk! Megéri!

A tárlat megtekinthető 2024. november 27-ig A galériánk rendezvényterem is, ezért az alábbi telefonszámon tudnak érdeklődni a látogathatóságról: 06-52/415-498.

Cservenné Bakos Szilvia

2001-ben végeztem az egri Eszterházy Károly Főiskolán biológia-kémia tanári szakon.
2012-ben a Debreceni Művészeti Akadémia alkalmazott grafikusi szakán szereztem oklevelet.
2018 -ban népi kézműves fazekas szakirányon végeztem a BSZC Nádudvari Népi Kézműves Szakközépiskolában. Jelenleg a Bhakrivedanta Hittudományi Főiskola vaisnava teológia szakos hallgatója vagyok.
Számos kiállításon vettem már részt grafikáimmal és festményeimmel. Nem tartom magam művésznek és az alkotásaimmal sem célzom meg a művészetet. A képek, melyeket a falakon láthatnak a koncentrációs és meditációs gyakorlataimnak egy-egy melléktermékei. Sosem szántam őket kiállító terembe, ezért nem is olyan típusú műgonddal készültek. Egyik sem közelít a tökéletességhez, hiszen nem ez volt a szándék. Nem is akartam velük társadalmi témákat pedzegetni vagy a világot új nézőpontba helyezni. Egyszerűen csak festettem időt és teret kizárva az érdeklődési területemnek megfelelő témában. Igyekeztem megközelíteni a bennem élő csendet és elmélyülni a megfogalmazhatatlanban.

Bere János

1957-ben születtem, Debrecenben. Már fiatal koromban is éreztem vonzódást a fához, mint anyaghoz. A munkám más területre irányított, de a lakásunk belső terének kialakítása során, több bútort, galériát, faszerkezetet készítettem. 2020-ban, nyugdíjazásom közeledtével keresni kezdtem a lehetőségeket, hogy közelebb kerüljek a fa lelkéhez. Vass Tamás fafaragó népi iparművész támogatásával megismerkedtem a népi fafaragás alapjaival,
majd tagja lettem a Debreceni Fafaragók Körének. 2021 októberében, a józsai művelődési házban rendezett kiállításon szerepeltek először faragásaim. Úgy éreztem, hogy a rajzolás fejlesztése is nagyon fontos. Ebben, Bakos Szilvia festőművész segítségét kértem.
Tamus István grafikusművész a rajzoláson kívül megismertetett a linómetszéssel és a dúcfaragással is. 2022-ben Debreceni Medgyessy Ferenc Képzőművészeti Kör, majd 2023-ban a Maticska Jenő Alkotó- és Képzőművészeti Kör is felvett tagjai közzé. Debrecenben több helyen is részt vettem csoportos kiállításon. A békéscsabai Népi Kézműves Ház alkotótáborában, Dezső János, a népművészet ifjú mestere, a faművesség fogásaival ismertetett meg. Részt vettem Kabán, és az erdélyi Koltón rendezett alkotótáborban, ahol kiállításaink is voltak. Az alkotótársaktól kapott önzetlen segítség, emberség és útmutatás nagyon meghatározó a gondolatisággal, és az alkotással kapcsolatos folyamataim fejlődésében.